Virtualios mokymosi aplinkos

Nuotolinio mokymosi platformų apžvalgos

Nuotolinis mokymasis turi daug privalumų. Galite dirbti savo laiku bei tempu, mokytis iš namų ir mokytis iš dėstytojų, kurie yra savo srities ekspertai.

Tačiau turint visas šias galimybes, kaip žinoti, kuris kursas jums labiausiai tinka ir kurioje mokymosi platformoje jį mokytis?

Pateikiame geriausių nuotolinio mokymosi platformų apžvalgas.

Kas yra mokymosi internetu platforma?

Mokymosi internetu platforma arba kitaip virtuali mokymosi aplinka, kurioje galima studijuoti dominančias temas internetu ir nuotoliniu būdu. Mokytis galima iš bet kurio vietos, turint tik prieigą prie interneto ir kompiuterio ar mobiliojo įrenginio. Mokymosi platformose galima rasti įvairių temų turinį pateiktą skirtingomis formomis, pavyzdžiui, tekstus, vaizdo pamokas, užduotis ir pan., ir padėti mokytis savarankiškai arba su mokytojo pagalba. Kai kurios mokymosi platformos siūlo kursų baigimo pažymėjimus ir net pilnas akredituotas studijų programas, bet daugiausiai yra atskirų kursų mokymuisi įgūdžiams įgyti arba lavinti.

Mokymosi internetu platformos gali būti nemokamos arba mokamos. Jos gali būti naudojamos skirtingoms mokymosi tikslams ir poreikiams, pavyzdžiui, mokymui akademinėse programose, profesinėje karjeros plėtrai, asmeniniam tobulėjimui ir pan. Taip pat prieinamos visiems arba tik konkrečioms grupėms žmonių, pavyzdžiui, studentams ar darbuotojams.

Kokie yra mokymosi platformų (virtualių mokymosi aplinkų) tipai?

Virtualios mokymosi aplinkos skiriasi pagal naudojimą, paskirtį ir mokymosi formas:

  • Internetinės mokymosi platformos. Mokymosi internetu aplinka, sukurta mokytis skaitant tekstus, žiūrint vaizdo pamokas ar atliekant užduotis. Šios platformos dažniausiai naudojamos mokymui akademinėse programose ar tobulinant profesinius įgūdžius.

  • MOOC platformos. Didelės atviros internetinių kursų (MOOC) platformos, kurios suteikia galimybę mokytis nemokamai internete.

  • Socialinės mokymosi platformos. Platformos, kurių veikimo principas paremtas naudojant socialinius ryšius, bendruomenes ir tarpusavio komunikaciją mokymuisi.

  • Žaidybinimo (angl. gamification) mokymosi platformos. Platformos, kurios edukacijos procese naudoja žaidibinius elementus, lokiką ir techniką mokymui.

Kiek kainuoja internetinės mokymosi platformos?

Internetinės mokymosi platformos kainos gali skirtis priklausomai nuo to, kokio tipo platforma tai yra, kokį turinio ji siūlo, kokios paslaugos ir funkcijos yra prieinamos bei kiek laiko naudojamąsi.

Pavyzdžiui, nemokamos internetinės mokymosi platformos gali suteikti nemokamą turinį ir paslaugas, pavyzdžiui, vaizdo pamokas, užduotis ar tekstus. Mokamos internetinės mokymosi platformos gali reikalauti mokėjimo už naudojimą arba už konkrečias paslaugas ar funkcijas, pavyzdžiui, individualią mokytojo pagalbą arba papildomą turinį.

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kad kai kurios mokamos internetinės mokymosi platformos gali teikti nemokamą turinį ir paslaugas tik tam, kad lankytojai gautų prieigą prie mokamų paslaugų ar funkcijų. Todėl, norint nustatyti kainą, rekomenduojama atidžiai išnagrinėti visus siūlomus turinius ir paslaugas bei susidaryti nuomonę apie tai, ar jie atitinka jūsų poreikius ir ar jie verti savo kainos.

Internetinės mokymosi platformos pasižymi gana dideliu kainų diapazonu, tačiau apskritai joms būdingas vienas dalykas, kad tai yra daug pigiau nei panašūs kursai tradicinėse kolegijose ir universitetuose.

Pagrindiniai apmokėjimo už mokymus ar kursus tipai:

  1. Vieno kurso platformos, kuriose mokate už kursą ar visą mokymosi programą.
  2. Prenumeratos platformos, kuriose mokate fiksuotą mėnesį ar metinį mokestį, kad galėtumėte įgyti priėjimą prie neriboto skaičiaus atskirų kursų.

Kokias savybes turi internetinės mokymosi platformos?

Kaip ir bet kurios mokymosi įstaigos, kiekviena internetinė mokymosi platforma kursus pateikia šiek tiek kitaip, tačiau yra keletas dalykų, kuriuos jos paprastai turi.

  • Prieinamumas: internetinės mokymosi platformos yra prieinamos iš bet kurios vietos, kur yra prieiga prie interneto ir kompiuterio ar mobiliojo įrenginio.
  • Lankstumas: internetinės mokymosi platformos leidžia mokytis savo tempu, nepriklausomai nuo mokytojo ar kitų moksleivių.
  • Didelis turinio pasirinkimas: labai dažnai rasite daug įvairaus turinio pateikto įvairiomis formomis, pavyzdžiui, vaizdo pamokas, tekstus, užduotis ar testus, kurie gali būti naudojami skirtingoms mokymosi tikslams ir poreikiams.
  • Bendruomenės ir mokytojų pagalba: daugelis platformų suteikia galimybę bendrauti su mokytojais ar kitais besimokančiaisiais, kad gautumėte pagalbą ir parama mokymosi metu.
  • Techninė pagalba: platformos dažnai klientų aptarnavimo specialistu, kuries suteiks pagalbą spręndžiant iškylusias problemas, susijusias su platformos naudojimu ar techniniais iššūkiais.
  • Ataskaitos: daugelis platformų leidžia stebėti savo pažangą ir gauti ataskaitas apie mokymosi rezultatus.

Svarbiausia yra rasti platformą, kurios stilius jums tinka atsižvelgiant į tai, kiek esate nepriklausomas ir ko tikitės gauti iš tam tikro kurso ar mokymo programos.