Mokymasis internete

Per pastaruosius kelerius metus mokymasis internete smarkiai pasikeitė ir pakeitė šiuolaikinio švietimo veidą. Ar žinojote, kad mokymasis internetu yra daug pigesnis, efektyvesnis ir reikalauja mažiau laiko nei tradicinis mokymas? Tai paaiškina, kodėl vis daugiau žmonių nusprendžia mokytis internetu.

Internetinių mokymų ir kursų tipai

Yra daugybė įvairių internetinių kursų. Čia yra tik keletas internetinių kursų variantų, su kuriais galite susidurti.

Universiteto kursai

Kolegijos ir universitetai teikia kai kuriuos savo kursus internetu. Tai leidžia studentams laisvai užsidirbti kreditų dirbant visą darbo dieną. 

Šie kursai atitinka mokyklos administracijos tikslus ir reikalavimus bei suteikiamas universiteto baigimo diplomas arba kurso baigimo pažymėjimas priklausomai nuo to, kokie buvo studijų programos reikalavimai.

MOOC

MOOC reiškia masinius atvirus internetinius kursus, kurie prieinami nemokamai internete.

Tokie internetiniai kursai gali būti akademiniai, sukurti universiteto dėstytojų pagal tradicines universiteto studijų programas. Kai kurios mokyklos net ištisus semestrus paskaitų paskelbė internete, kad būtų galima nemokamai naudotis.

Galite rinktis tokį kursą, kad išmoktumėte kažką panašaus į vaizdo redagavimą ar fotografiją, kurį norite žinoti, tačiau nebūtinai norite grįžti į mokyklą, o galbūt norėtumėte išmokti kai kurių pagrindinių žinių konkrečioje srityje, tačiau negali sau leisti eiti į koledžą.

Įmonės parengti arba pritaikyti jos poreikiams kursai

Dabar daugelis įmonių naudojasi internetiniais mokymo kursais, norėdami greičiau įdarbinti naujus darbuotojus arba greičau pakelti jų kvalifikaciją, užuot skyrę darbuotojų vidinius išteklius jų mokymui.

Šie kursai gali apimti tokius dalykus kaip saugumas darbo vietoje, klientų aptarnavimas,užsienio kalbų kursai ir kiti darbui reikalingi dalykai.

Internetinės mokymosi svetainės arba platformos

Šios svetainės yra skirtos teikti įvairius internetinius kursus, kuriuos dėsto įvairūs mokytojai.

Kai kurie, pavyzdžiui, „Khano akademija“, siūlo nemokamus kursus įvairiomis švietimo temomis, pavyzdžiui, geometrija, skaičiavimai, chemija, pasaulio istorija ir kt. 

Kiti, pavyzdžiui, „Coursera“, leidžia tobulinti įgūdžius naudojantis pasaulinio lygio universitetų ir įmonių kursais, kuriuos už tam tikrą kainą siūlo mokymo įstaigos.

Daugelis mokymosi internete svetainių ir platformų sutelkia dėmesį tik į vieną dalyką ar temą. Pavyzdžiui, w3schools.com teikia nemokamus kursus įvairiomis interneto dizaino ir kompiuterių programavimo temomis, tokiomis kaip mokymasis Javascript, CSS ir kitomis programavimo kalbomis.

Kiti, pvz., „Udemy“, iš esmės apima visų kursų rinką ir yra atvira visiems, norintiems sukurti ir parduoti kursus.

Peržiūrėti visas rekomenduojamas mokymosi platformas

Asmeniniai mokymai

Kai kurie savo sričių ekspertai ar žinomi žmonės siūlo savo internetinius kursus ir mokymus tiesiogiai per savo svetainę ar internetinę kursų platformą, pvz., „Teachable“ ar „Kajabi“.

Garsus "YouTube" platformos žmogus gali siūlyti mokamą kursą, kuriame mokoma, kaip kurti puikius „YouTube“ vaizdo įrašus.

Skaitmeninės rinkodaros specialistas galėtų surengti internetinius kursus apie sėkmingų „Facebook“ reklamų kūrimą.

Net Gordonas Ramsay turi savo meistriškumo kursą, kuriame galite mokytis iš jo gaminti maistą internetu per vaizdo pamokas.